Gelfand wygrał World Cup

Borys Gelfand wygrał Puchar Świata FIDE. Gelfand to bardzo solidny szachista. Wystarczy przejrzeć historię jego partii by zauważyć, że bardzo rzadko przegrywa.

Do tego turnieju był bardzo dobrze przygotowany. Fantastycznie ograł czarnymi Krajakina a w finale poradził sobie z Ponomariowem. Czasy kiedy to zwycięzca tego turnieju uzyskiwał tytuł Mistrza Świata mamy już na szczęście za sobą. Za to Gelfand swoim zwycięstwem zapewnił sobie udział w turnieju 8-ki o prawo walki z Anandem o tytuł Mistrza Świata w Szachy.

Gratulacje !

1 komentarz do “Gelfand wygrał World Cup”

  1. Szachy Says:

    Chess960 (lub Fischer Szachy losowe) to odmiana szachów wymyślił i popierane przez byłego mistrz świata w szachach Bobby Fischer , publicznie ogłoszone w dniu 19 czerwca 1996 roku w Buenos Aires , Argentyna . Zatrudnia tę samą płytę i kawałki jak standardowe szachy , jednak początkowa pozycja elementów na zawodników szeregach domowych jest losowy. Random konfiguracja czyni perspektywę uzyskania przewagi przez zapamiętanie otwierając linie niewykonalne, atrakcyjnych graczy polegać na ich talent i kreatywność.
    Randomizacji główne elementy od dawna znany jako Chess Shuffle, jednak Chess960 wprowadza ograniczenia dotyczące randomizacji, „zachowując dynamiczną naturę gry zachowując biskupów przeciwnych kolorach dla każdego gracza oraz prawo do zamku dla obu stron”, [1 ] w wyniku czego 960 unikalnych pozycji wyjściowych.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.