Kątem Oka – lipiec 2014

W lipcu zarejestrowałem jeszcze:

 

Do Edmonton w Kanadzie, na turniej główny będący częścią 8 festiwalu szachowego, wybrało się dwóch bardzo silnych szachistów, dwóch silnych i kilku solidnych. Najsilniejsi zremisowali ze sobą i wspólnie wybrali się na łowy. Ostatecznie wygrał Vassily Ivanchuk uzyskując 8/9 – 2 remisy, reszta partii wygrane, + 9 pkt elo. Drugie miejsce zajął Vesley So uzyskując 7,5/9. Dobrze radziła sobie Irina Krush zajmując 6 miejsce i remisując z Ivanczukiem.

 

Loek van Wely po raz 7 w karierze wygrał Mistrzostwa Holandii. Wcześniej dokonał tego 6 razy z rzędu – w latach 2000 – 2005. W tym roku Sergiej Tiviakov i Loek van Wely uzyskali po 4,5 pkt z 7. W dogrywce Loek okazał się lepszy. Obaj zarobili po 5 punktów do rankingu.

 

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival 2014 czyli po ludzku – Memoriał Mieczysława Najdorfa został rozegrany w dniach 14 – 20 lipca. W grupie A (elo ponad 2200) pierwszych 7 zawodników uzyskało 6.5/9 pkt. Zwycięzcy: GM Tigran Petrosian, GM Vasif Durarbayli, GM ALeksandr Shimanov, GM Bartłomiej Macieja, IM Vitalij Bernadskiy, GM Vladimir Fedoseev, GM Michał Krasenkow.

 

20 maja 2014 rozegrano finały 3-go turnieju blitza organizowanego na serwerze ICC (niegdyś najpopularniejszy z płatnych, serwer do gry w szachy online). Każdy z zarejestrowanych użytkowników ICC może brać udział w tym błyskawicznym turnieju (czas 3 min dla zawodnika). Po raz trzeci zwyciężył GM Hikaru Nakamura, pokonując w ćwierćfinale GM Alexa Griszczuka, w półfinale GM Maxima Dlugy, w finale GM Simoniana Hraira.

 

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.